You are here

Results - Sydney Sprints Abbotsford - 9 Feb 2014

Sydney Sprints    
Abbotsford    
Provisional Results at Sunday 9 February 9:01PM
Sprint Class Club Time
1 Aidan Dawson GO 21:18
2 Joshua Blatchford NC 21:40
3 Grant Bluett AO 22:06
4 Andrew Hill WH 22:53
5 Patrik Gunnarsson BF 23:00
6 Eoin Rothery BF 24:47:00
7 Shannon Jones AO 25:01:00
8 Richard Morris BN 25:08:00
9 Andy Simpson BF 25:35:00
10 Joel Putnam BN 25:54:00
11 Mark Shingler BF 26:08:00
12 Matt Westwood UR 26:17:00
13 Toby Wilson GO 26:29:00
14 Daniele Guardini BF 26:32:00
15 Peter Annetts GO 26:41:00
16 Duncan Currie GO 26:46:00
17 Ian Jones UR 27:36:00
18 Marina Iskhakova BN 28:00:00
19 Lisa Grant GO 28:05:00
20 Michele Dawson GO 28:08:00
21 Alex Kennedy GO 28:34:00
22 Matt Hackett WH 28:45:00
23 Catherine Murphy UR 28:47:00
24 Nicola Blatchford NC 29:01:00
25 Alice Westwood UR 30:09:00
26 Huon Wilson GO 30:30:00
27 Hans Egefalk Sweden 31:02:00
28 Colin Currie GO 31:03:00
29 Larry Weiss GO 31:14:00
30 Cath Chalmers BF 31:36:00
31 John Wormell UR 31:47:00
32 Steve Flick BN 32:24:00
33 Mark Robinson BN 32:25:00
34 Darius Cartwright WH 33:22:00
35 Paula Shingler BF 33:37:00
36 John Brayan GO 33:52:00
37 Jamie Kennedy GO 33:55:00
38 Matt Peters UR 34:00:00
39 Margaret Jones UR 34:22:00
40 Amy Harmer WH 34:24:00
41 Andy Graham GO 34:59:00
42 Karen Blatchford NC 35:23:00
43 Wayne Pepper BN 35:25:00
44 Clare Murphy UR 35:34:00
45 Brett Sewell BN 35:49:00
46 Georgia Jones UR 36:40:00
47 Karin Hefftner GO 36:54:00
48 Tania Kennedy GO 38:19:00
49 Airdrie Long GO 38:33:00
50 Peter Chan GO 38:54:00
51 Ted Mulherin WH 39:09:00
52 Michael Free GO 39:29:00
53 Tim Perry WH 40:10:00
53 Tom Kennedy GO 40:10:00
55 Peter Thomason BN 40:23:00
56 Jim Mackay UR 41:15:00
57 Bob Morgan BN 41:52:00
58 Ewan Shingler BF 42:10:00
59 Kevin Roberts GO 43:04:00
60 Lisa Linssen GO 43:08:00
61 Johnny Petersen GO 44:31:00
62 Lisa Lampe UR 44:54:00
63 Ernest Windschuttel GO 46:38:00
64 Cameron Chan WH 46:59:00
65 Finn Mackay UR 48:35:00
66 Dave Lotty UR 49:32:00
67 Brian Cleland UR 50:25:00
68 Mary Jane Mahony UR 51:51:00
69 Chan Madelynne WH 52:20:00
70 Linda Larsen GO 53:15:00
71 Ellen Currie GO 53:36:00
72 Holly Roberts GO 53:38:00
73 Marg Duguid IK 54:51:00
74 Helen Murphy UR 59:32:00
75 Jill Woodruff   65:10:00
76 Linda Chan WH 76:01:00
-- Cheryl Bluett BN MP
-- Jenna Newton UR MP
-- Alexandra Cartwright WH MP

 

tdtd align=righttdtdtd align=

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer